Potápění v rakouském jezeře Attersee

Dlouho plánované potápění v rakouském jezeře Attersee je za námi. Během 48 hodin prožito: úspora za ubytování 600 EUR, egoistické historky neznámého českého potápěče, hustý noční déšť v mokrém stanu, silná angína, barotrauma středního ucha a poškozený sluchovod, úmrtí polského potápěče,

První týden v srpnu jsme se vydali na dlouho plánovaný ponor do jednoho z nejnavštěvovanějších rakouských jezer Attersee. Pokud je letní sezóna a vy zrovna ještě nemáte rezervované ubytování, nepočítejte ani s tím, že nějaké ubytování seženete. V tomto případě vám nic jiného nezbyde než vzít stan a večer to jednoduše zaparkovat na pozemek některého rakušáka a doufat, že vás uprostřed deštivé noci nevyhodí. V našem případě 2 noci pro 10 lidí s jedním napomenutím rakouského majitele dopadlo skvěle. Cena za ubytování skvělých 0 EUR.

Opět musím udělat nenásilnou reklamu mému kamarádovi a skvělému potápěči Petru Šenkýřovi, který mi poskytl tento skvělý foto a video materiál.

Video pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Teď ale to hlavní..jaké bylo potápění? Po celý den jsem se necítila příliš ve své kůži, asi začínající viróza, i přesto jsem se zanořila. Potápění v maximální hloubce 15 metrech, s viditelností 6 – 10 metrů, s teplotou vody 12°C, bylo pro mne nezapomenutelné a překrásné. I přes můj strach z temné vody jsem oba 50 minutové ponory zvládla a mohla si tak do svého potápěčského deníku vyplnit další dvě stránky. Krajina a prostředí pod vodou? Nádhera.

Příjemný zážitek ve mně přetrval do chvíle, kdy jsme byli obeznámeni, že nedaleko nás utonul potápěč. V tu chvíli jsem si opět připomněla veliký respekt z tohoto sportu. Jednoduše … blbý den.

Nebyla jsem však daleko od pravdy. Jedna rada: Když se zrovna necítíte, nebo cítíte, že na vás něco leze, tak prostě nelezte do vody. Začínající virózou jsem si způsobila rozjezd angíny, barotrama středního ucha a začínající poškozený sluchovod. Léčba? Kupa prášků, milion kapek, na poradách neslyšíte a zákaz potápění na minimálně 5 týdnů. Takže tak 🙂

Foto pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Foto pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Foto pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *