Květnová cesta na Sardinii

To by nebylo jaro bez krásné a nezapomenutelné Itálie. Letošní rok jsme se rozhodli jet o kus dál a to na Sardinii, druhý největší ostrov v celém Středozemním moři. Plochou je velká asi jako Morava. Vybrali jsme si východní část Sardinie, která se pyšní svými pobřežními jeskyněmi, nádhernými oblázkovými plážemi a národním parkem.

Normální lidé by na Sardinii letěli letadlem, jenže když cestujete se psem, tedy letos s dvěma psy, s dvěma potápěčskýma výbavama, nezbývá vám nic jiného, než zaplatit 3x tolik peněz a přežít 3x tolik času v autě. Na Sardinii jsme se vydali v 6:00 směr Janov (trajekt směr Olbia odplouvá v 20:30).

I přes 4 hodinovou časovou rezervu jsme museli absolvovat 3 hodinovou kolonu ve Švýcarsku, 3 hodiny bez venčení,… chtěla jsem říct, že jsme přijeli včas, tj. hodinu po doporučeném nalodění na trajekt. Večerní trajekt vyplul v 20:40 a my si mohli užít noc na palubě.

Trajekt v Janově vyplul v 20:40 a my si mohli užívat na palubě lodi. Pokud cestujete na Sardinii s psy, tak musíte počítat s tím, že je třeba zakoupit kajutu pro psy, bez ní vás na palubu nepustí. Objednali jsme si tedy psí palubu, jako pozornost podniku dostala Lady a Zoe plenku a sáček s pamlskami :-). Cesta na Sardinii trvala 9 hodin.

Druhý den jsme dorazili na místo, vybrali jsme si lokalitu Cala Gonone. Ubytování (pet friendly) jsme měli předem rezervované, malý domeček se zahradou uprostřed farmy s výhledem na pobřeží. Majitel i přes svou lámavou angličtinu se překvapivě dotázal: Have you dog? Tak jsem ho opravila: Sure, two dogs. :-). Už neodpověděl. Ubytovali jsme se a vyrazili na místní pláž, kam můžete se psy (Zoe poprvé u moře).

Další den jsme se vydali na trek směr Cala Luna. Terén bez pořádných bod opravdu nezvládnete, tak jsme ty naše čtyřnohé miláčky nechali na zahradě.

Třetí den jsme se rozhodli navštívit 2. největší stalagmit na světě, Grotta di Ispinigoli. Měří 38 metrů a prohlídková trasa vede přímo dolů kolem něj.

Večerní procházka kolem domu. Zoe a její první kontakt s domácími zvířaty.

Zoe a ovečka

Další den jsme se rozhodli pro výlet do jednoho z nejslavnějších kaňonu Gola di Gorropu.

Není nic krásnějšího než si projet celou zátoku a oblázkové pláže Sardinie z lodi.

Sardinie opravdu patří mezi jedno z nejkrásnějších míst, které jsem doposud navštívila. Každopádně po 9 dnech je třeba naložit Zoe a Lady a vrátit se opět na pevninu.

6 comments on “Květnová cesta na Sardinii”

 1. Simona Jakubíková napsal:

  Dobrý den Zuzko, plánujeme jet letos na Sardinii se psem (roční border kolie) a s dětmi. S dětmi už jsme tam byli, se psem ne:). Shodou okolností plánujeme také oblast Cala Gonone. Chci se zeptat na nějaké konkrétní věci:
  – měli jste kabinu na spaní (i se psy)?
  – jak bylo obecně problematické chodit se psy na pláže/treky?
  – co psi a restaurace:)?

  děkuji Simona

  1. Zuzana Némethová napsal:

   Dobrý den, Simčo. Sardinie je úžasná jak pro děti, tak pro pejsky. Akorát jim dovolenou musíte trochu přizpůsobit.

   Měli jsme na farmě pronajatý domeček se zahradou. V případě, že jsme si naplánovali celodenní výlet na lodi nebo po jeskyních, tak jsme je nechali na zahradě. Pak byly dny, ve kterých jsme si vyšlápli a tam byli s námi a vše zvládli :). Byli jsme tam s 4měsíčním flatíkem a vše zvládla.

   Co se týče trajektu, ano, měli jsme kabinu na spaní, bez ní bychom to asi nezvládli a mám dojem, že ani neumožňovali jinou možnost než s kabinout.
   Na Sardinii jsou pláže vyhrazené i pro psy, takže nebyl problém a naše fenky se v moři vyřádily.
   Treky – tam se to musí trochu nastudovat. Většina z nich je ale pro ně bez problému.
   Restaurace – zde si to upřímně už moc nepamatuji, vím, že ne Elbě to bylo bez problému. Ale co si vzpomínám, tak jsme nikdy v Itálii neměli problém v restauraci mít s sebou psa :). Dokonce byli tak milí, že našim psům donesli většinou i vodu na pití.

   Sardinii se psem vřele doporučuji. Nejhorší je snad asi ta cesta :), byla dlouhá a i finančně náročnější.

 2. Lucie napsal:

  Dobrý den,

  Můžu se zeptat na kolik Vas vyšel ten trajekt s pejskem přibližně?

 3. Jana D. napsal:

  Dobrý den,

  letos se také chystáme na Sardinii se 4mesíčním pejskem. Jezdíme každý rok, ale tentokrát chceme zůstat přes půl rok a mít sebou i psa. Každopádně jsem se chtěla zeptat – řešila jste nějak prevenci středomořských nemocí u psů? Jako srdeční červi, a další časté, které způsobují hlavně komáři a klíšťata. Bereme sebou všechny možný psí repelenty apod. ale stejně mám trochu obavy. díky

 4. Zuzana napsal:

  Dobrý den, letos bychom rádi také do Sardinie a vaše prezentace je moc krásná. Bereme sebou naši labradorku a chtěla jsem se zeptat jestli existuje nějaký oficiální seznam psích pláží? Děkuji za informaci, mějte se hezky, Zuzana

 5. Blanka napsal:

  Dobrý den,
  děkuji za pěkný článek. Prosím o info. Chci jet trajektem na Sardinie se psy, kteří jsou staří a nemají ze zdravotních důvodů platné očkování. Kontroluje se na trajektu očkování v pase?
  Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *