Cesta za tučňáky na Boulder´s bay a Mys Dobré Naděje – 2. část

Tučňáci, kam se podíváš… Pokud jsem se dostala až do Kapského města, vystoupala Stolovou horu a dokonce zvládla rozbouřený oceán na malé lodi s 3 metrovými žraloky (tento příběh však někdy příště), na mé cestě Jižní Afrikou nesměl chybět nějaký klidný a dech beroucí zážitek. A ten byl právě v tento den..

Na trase z Kapského město na Mys Dobré naděje jsme se na pár hodin zastavili v zátoce, kde si část pobřeží pro svou kolonii vybrali malí a občas srandovní tučňáci. Tuto pláž bych hodnotila za jednu nejhezčí, jakou jsem kdy viděla.

Cesta z Kapského města na pobřeží nám místním UBERem trvala zhruba hodinu, ten nás vyšel zhruba za 250 Kč. Krása! Národní park jsme našli vcelku rychle a vstupné opět za hubičku, cca 110 Kč. První stezka vedla podél bílé písečné pláže, na které bylo těchto malých tučňáků nespočet, byla to opravdová nádhera. Pokud se zde vypravíte, nezapomeňte na čepici, fouká tu opravdu silný vítr. Jó a nezapomeňte se psychicky připravit na davy turistů :-). Výborné na tom všem bylo, že jsme k nim vůbec nemohli a vlastně nás měli trochu „na háku“.

Druhá stezka vedla lesem a pokračovala až na otevřenou bílou písečnou pláž s obrovskými balvany ledabyle rozházenými. Bylo zde podstatně méně turistů. Hladina moře byla krásně modrá, prosluněná, říkala si o koupání. To si však rozmyslíte po pár vteřinách, voda oceánu je opravdu studená. Za chvíli to ale přišlo. Kolem nás se začali objevovat malí tučňáci, bez ohraničení, bez zábran, bez ostychu.. byli prostě všude, kam se podíváš…

Po zhruba třech hodinách jsme pokračovali dále. Náš cíl byl Mys Dobré Naděje (Cape of Good Hope), což je výběžek pevniny, který je označován jako místo, na kterém se setkává Atlantský a Indický oceán. Po vstupu do národního parku jsme zjistili, že řidič musí jet s námi, zaplatili jsme mu tedy vstupné a „pozvali“ ho na prohlídku. Určitě měl radost. Po 15ti minutách jsme se dostali k cíli, zdvořile ho požádali, ať tu na nás počká a šli na obhlídku. Byl neskutečný vítr, ale okouzlující západ slunce :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *